Jamrachův zvěřinec

Jamrachův zvěřinec
339 Kč –41 %

339 Kč –41 % 200 Kč 200 Kč bez DPH
Skladem

"Narodil jsem se dvakrát. Poprvé v dřevěné místnosti vyčnívající nad černé vody řeky Temže a podruhé o osm let později na silnici. Tehdy mě uchopil do tlamy tygr a všechno doopravdy začalo."
Kniha začíná skromně a nenápadně. 1857. Chudý chlapec Jaffy Brown se potuluje uličkami londýnského East Endu a stane tváří v tvář uprchlému cirkusovému tygrovi. Z náručí smrti ho zachrání pan Jamrach - cestovatel, badatel, provozovatel atrakcí a sběratel nejpodivnějších tvorů světa. Jamrach a Jaffy se spřátelí, a než se Jaffy naděje, ocitá se na palubě lodi plující do holandské Východní Indie. Pro pana Jamracha má obstarat tvora, který možná existuje a možná ne, takzvaného mořského draka, který snad žije v Indickém oceánu. Tak začíná Jaffyho cesta, a zpočátku probíhá úspěšně. Ale potom ho vítr osudu zavane jinam. Jeho cesta - pokud ji přežije - vystaví nejvyšší zkoušce víru, lásku a přátelství.
V oslnivě napsaném a fascinujícím románu Carol Birchové ožívají vůně, dojmy a chutě devatenáctého století, od londýnských doků až k bouřlivému Indickému oceánu. Velké zemité historické dobrodružství, poutavé vylíčení našeho vztahu ke světu přírody a divočiny.

Jméno značky: HOST
Kategorie: Světová literatura
Autor: Carol Birchová
EAN: 9788072946891
ISBN: 978-80-7294-689-1
Rok vydání: 2013

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: