KŮROVCI

Novinka
kurovci
489 Kč 489 Kč bez DPH
Skladem

Podobný obraz někdy viděl snad každý: malebná horská krajina, kterou kdysi pokrývaly lesy, nyní vypadá, jako kdyby se přes ni přehnala pohroma: les zmizel a zbyly po něm jen pahýly mrtvých stromů. Šumava i Jeseníky by mohly vyprávět. O viníkovi jsme také slyšeli: jsou to kůrovci, které je třeba nemilosrdně likvidovat… nebo je to všechno trochu jinak? Co vlastně o kůrovcích víme? Víme o nich vůbec něco? Měli bychom se o ně zajímat?

Rozhodně ano: kůrovců existuje více než 6000 druhů a je na nich zajímavé úplně všechno: jak vypadají, jak žijí, jak se rozmnožují, jak navzájem spolupracují… Věděli jste například, že kůrovci objevili zemědělství dávno před lidmi? Že mají rádi káv

u, korek i kanystry na benzin? Že samečci některých druhů jsou přesnými kopiemi svých matek? Že mnohé z nich příroda obdařila naprosto bláznivými účesy? Jiří Hulcr, entomolog z University of Florida a přední světový „kůrovcolog“, napsal svěží, zábavnou a čtivou knihu, plnou zajímavých informací a unikátních fotografií. Na kůrovce se odteď budete dívat úplně jinak – protože i skutečnou příčinu poškozených lesů musíme hledat někde jinde než u těchto malých a fascinujících tvorů.

Jméno značky: Knihy Kazda
Kategorie: Lesnictví
Autor: Jiří Hulcr
Rok vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: