MANUÁL REGENERATIVNÍHO ZEMĚDĚLSTVÍ

Novinka
manualregenerativnihozemedelstvi
699 Kč 699 Kč bez DPH
Skladem

Praktický průvodce metodou, jak uzdravit půdu, oživit krajinu, zachytit vodu, zdravě nasytit společnost a navíc bezpečně uložit miliony tun CO2.

Zásadní a komplexní manuál pro všechny, kdo si uvědomují potřeby změny přístupu k půdě a péči o ni. Dale Strickler, mezinárodně uznávaný agronom, agroekolog a konzultant s více než třicetiletou praxí, do více než 440 stran soustředil zkušenosti své i desítek dalších regenerativních zemědělců a odborníků na půdu z celého světa. O těsném prolínání s principy ekologického zemědělství není pochyb. Manuál regenerativního zemědělství obsahuje přes 60 fotografií a obdobný počet schémat, nákresů a infografik. Srozumitelně strukturovaný text doplňují přehledové a bilanční tabulky a výpočty. Autor tím dokládá nejen zaujetí tématem zodpovědného přístupu k půdě, ale i hluboké znalosti, které ochotně sdílí i s českými čtenáři. I proto je publikace doplněna řadou poznámek a komentářů docelujících tuzemský kontext i zasvěcenými doprovodnými texty Ladislava Mika a Karla Klema.

Publikace přichází v době, kdy se oblast regenerativního zemědělství začala vyučovat na Mendelově univerzitě v Brně a kdy se zásadami tohoto přístupu k půdě a krajině inspirují i na Ministerstvu zemědělství ČR mj. v otázce zákonného ochrany půdy například před erozí.

Partnerem výpravné publikace je společnost Carboneg. Děkujeme!

Jméno značky: Walden Press
Kategorie: Zemědělství
Autor: Dale Strickler
Rok vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: