Okrasní ptáci v ilustracích Pavla Procházky

499 Kč 499 Kč bez DPH
Na objednávku

Chov okrasných ptáků patří již tradičně mezi oblíbené činnosti člověka. V minulosti byli okrasní ptáci ve svých domovech ohrožováni odchytem, takže hrozilo nejenom zdecimování jejich stavů, ale v některých případech dokonce i vyhubení. V dnešní době jsou okrasní ptáci po řadu generací většinou chováni a rovněž odchováváni v zajetí a jejich chovatelství dostává daleko významnější a prospěšnější podobu. Není to už pouhá záliba či ušlechtilá zábava, která má i výchovný, estetický a etický význam, ale jak se zdá, chovatelství okrasných ptáků může přispět i ornitologickému výzkumu a v neposlední řadě k záchraně některých ohrožených ptačích druhů. 

Kniha je jednak praktickou příručkou , která seznamuje začátečníky i pokročilejší chovatele s nejdůležitejšími poznatky, potřebnými ke zvládnutí úspěšného chovu okrasných ptáků, a jednak ukazuje na nejhezčí, nejběžnější a nejčastěji chované ptačí druhy a jejich zvláštnosti. Dále pojednává o každodenní problematice tohoto chovu, o chovatelských zařízeních, metodice ochočování a mluvení klecních ptáků, jejich rozmnožování a krmení, jakož i o nemocech a jejich léčení.

Text doprovázejí vynikající barevné ilustrace MVDr. Pavla Procházky a kniha obsahuje i slovník latinských, německých a anglických názvů.

Jméno značky: Aventinum
Kategorie: Zoologie
Autor: Stanislav Chvapil
Rok vydání: 2016

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: