PATRIOTI

patrioti
468 Kč –57 %
468 Kč –57 % 199 Kč 199 Kč bez DPH
Skladem

Vysokoškolská studentka Florence Feinová ve 30. letech odjíždí z Brooklynu, z Ameriky, země zmítané hospodářskou krizí, do Moskvy – jednak za prací, jednak za příslibem lásky a nezávislosti. V Sovětském svazu se ovšem rychle ocitne ve spárech systému, z něhož nedokáže uprchnout. 

O mnoho let později její syn Julian emigruje do Spojených států. Kvůli svému zaměstnání v ropném průmyslu však pravidelně létá nazpět do Moskvy. Při té příležitosti se rozhodne rozkrýt pravdu o matce, na níž ulpívá podezření, že byla konfidentkou sovětské tajné policie. 

Julianův vlastní syn Lenny se na prahu nového tisíciletí vydává hledat štěstí zpět do Moskvy...

Velkoryse pojatý román Patrioti, inspirovaný osudy skutečné rodiny amerických emigrantů v Sovětském svazu, líčí příběh tří generací židovské rodiny v USA a SSSR od roku 1932 do roku 2008. Kniha s propracovanými historickými reáliemi a přesvědčivě vylíčenými dobovými podmínkami názorně vykresluje, jak může totalitní režim ovládat a ničit lidské životy. 

Příběh matky a syna je zároveň příběhem dvou zemí svázaných ve vzájemném tanci; milostným příběhem a špionským thrillerem; staromódním eposem a moderní prózou idejí.  Je zapomenutou minulostí celé generace Američanů, kterou opustila jejich vlast, tajnou historií dvou rivalských států kolaborujících pod rouškou vzájemného nepřátelství. 

 

Jméno značky: Bourdon
Kategorie: Světová literatura
Autor: Sana Krasikovová
Počet stran: 564
Rok vydání: 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: