Spaste ryby

Spaste ryby
199 Kč –39 %

199 Kč –39 % 120 Kč 120 Kč bez DPH
Skladem

Nový román vlámské autorky Annelies Verbeke "Spaste ryby" je milostným příběhem o bolesti nad ztracenou láskou, kterou se hlavní hrdinka snaží přebít pokusem o záchranu ryb jakožto druhu.
Monique Champagne je mladá spisovatelka, která svou literární kariéru rázně ukončí ve chvíli, kdy ji opustí partner. Aby zahnala zoufalství, vrhne se se vší rozhodností do boje o záchranu ryb. Píše plamenné články do novin, v nichž kritizuje nadměrný rybolov. Obráží jeden vědecký kongres ichtyologů za druhým, spolupracuje s "rybími" aktivisty, prokousává se sáhodlouhými výzkumy. Zkrátka dělá vše proto, aby zachránila moře a jeho obyvatele, neboť ho považuje za prazačátek všeho, ze kolébku života na této planetě. Věří, že skrze ryby může vlastně spasit před záhubou celé lidstvo.
Velkou otázkou ovšem zůstává, jestli tím dokáže zachránit i sama sebe.
NRC Handelsblad o knize uvedl: "Milostný příběh závratných proporcí (...) Mimořádně hravým a vtipným způsobem získává tak jednoduchý příběh o nešťastné lásce obrovské rozměry."
O autorce.
Belgická autorka Annelies Verbeke (1976) vystudovala na univerzitě v Gentu obor germánské jazyky a literatura a později absolvovala kurz scénického psaní v Bruselu. Vedle mimořádně úspěšné románové prvotiny "Slaap!" (Spi!, Kniha Zlín 2010), je autorkou několika scénářů, které rovněž došly řady ocenění, ať už samy o sobě nebo v podobě filmů, které byly podle nich natočeny. Román získal četné literární a kulturní ceny a pracuje se na jeho filmové podobě.

Jméno značky: KNIHA ZLÍN
Kategorie: Světová literatura
Autor: Annelies Verbeke
EAN: 9788087497197
ISBN: 978-80-87497-19-7
Rok vydání: 2013

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: