Zakládání a stabilizace lesních porostů na bývalých zemědělských a degradovaných půdách

Zakládání a stabilizace lesních porostů na bývalých zemědělských a degradovaných půdách
600 Kč –33 %

600 Kč –33 % 400 Kč 400 Kč bez DPH
Skladem
Předkládaná monografie je prvním komplexnějším pojednáním o problematice zalesňování zemědělských a degradovaných půd v české odborné literatuře. Shrnuje mimořádně širokou š kálu poznatků a informací, často dosud nepublikovaných.  Lze předpokládat, že tato monografie bude účelnou pomůckou pro praktickou realizaci této specifické problematiky.
Publikace je volně členěna do tří základních částí.
První část pojednává o hodnocení přírodních podmínek a o základech zalesňování zemědělských půd a degradovaných území ve vztahu ke zmíněným přírodním podmínkám.
Druhá, stěžejní část publikace, uvádí příklady realizovaných zalesnění  se zhodnocením umožňujícím využití poznatků pro další praktickou realizaci ve srovnatelných podmínkách.
Třetí část publikace řeší organizačně správní, legislativní a kontrolní problematiku zalesňování zemědělských půd ve vztahu k dotacím. Jsou prezentovány právní předpisy
i praktické postupy pro projekční přípravu zalesnění a přípravu žádostí o získání dotace. Podobným způsobem je prezentována i metodika kontroly provedeného zalesnění, a to včetně sankčních opatření při nedodržení podmínek a náležitostí zalesnění zemědělské půdy.
Jméno značky: Lesnická práce
Kategorie: Lesnictví
Autor: Jaroslav Simon a kolektiv, Stanislav Vacek
ISBN: 978-80-87154-27-4
Rok vydání: 2009

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: