Zelenina z ekozahrady

Pro radost i soběstačnost

949 Kč 949 Kč bez DPH
Na objednávku

Kniha se zabývá zábavným permakulturním pěstováním zeleniny, a to od výběru místa pro záhony přes jejich utváření mnoha různými způsoby až po zúrodňování půdy, tvorbu kompostů a přidávání přírodních zlepšujících příměsí do půdy.

Osvětluje plánování jednotlivých druhů zelenin, jejich kombinace vzhledem k praktičnosti a kráse, střídání v jednom roce i v průběhu let. V knize je vysvětlen pojem záhonoviště, ale také například to, jak si lze udělat v části zahrady nebo rodového statku zeleninový ráj s mnoha dalšími prvky (letní kuchyň, altán, skleník, vodní záhony, pařeniště, kůlna, kompostoviště, bylinková část, trvalková část, sklípek, oplocení a zídky).

Autoři se věnují také tomu, jak chovat kachny či slepice a vhodně je začlenit do pěstitelského systému. Jednotlivé druhy zeleniny jsou v knize podrobně popsány - najdete zde návod na jejich pěstování, možnosti volby odrůd a forem.

Autoři předkládají osvědčené recepty na zpracování úrody na způsob raw, smoothies i chutná veganská jídla - taková, která se snadno připraví v letní kuchyni nebo v altánku přímo u záhonů.

Kniha je natolik lákavá, že zeleninu začnou pěstovat i lidé, které by to nikdy předtím ani nenapadlo.

Kniha volně navazuje na bestseller Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku, kterého se dosud prodalo přes 23 000 ks.

Jméno značky: Smart Press
Kategorie: Zahrada
Autor: Jaroslav Svoboda, Lada Svobodová
EAN: 978808704995
ISBN: 978-80-87049-95-2
Rok vydání: 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: